ENGZaloguj

Moje zdjęcie nr 2

Imię i nazwisko: Marcin Pyć 30-11-2022 4:52 (czasu zimowego)

Miejsce zamieszkania: Stalowa Wola

E-mail: admin@mpyc.pl

Facebook:

Kod QR do moich danych kontaktowych

V-card (kod QR):

"Człowieka z charakterem pociąga to co jest trudne, ponieważ dopiero w zmaganiach z trudnościami potrafi uświadomić sobie własny potencjał"

BLOG TURYSTYCZO- KRAJOZNAWCZY- MARCIN PYĆ

Logo bloga BTK MP

Autor wpisu: Marcin Pyć Data wycieczki: 09.07.2021 [Cofnij]

Tytuł wpisu:

Wycieczka w Bieszczadach na trasie Przełęcz Nad Roztokami- Rypi Wierch- Stryb [KB]- Sinkowa- Okrąglik- Jasło [KB]- Przysłup

Zrealizowana trasa:
Roztoki Górne/Przełęcz nad Roztokami/Ruske Sedlo (801)/wieża widokowa- szlak czerwony/niebieski- Rypi Wierch (1003)- Sinkowa (995)- Manewa (1010)- Stryb (1011) [KB]- szlak czerwony-/niebieski- Manewa (1010)- Sinkowa (995)- Rypi Wierch (1003)- Przełęcz nad Roztokami/Ruske Sedlo (801)/wieża widokowa- szlak czerwony/niebieski- (978)- Okrąglik/Kruhliak (1101)- szlak czerwony- skrzyżowanie szlaków- szlak żółty- Jasło (1153)/słup triangulacyjny [KB]- szlak żółty- Przysłup (Przełęcz Przysłup (683)/stacja końcowa kolejki wąskotorowej/„Karczma Brzeziny”)
Długość trasy: 17,3km Przewyższeń (suma podejść): 937m (Suma zejść: 1064m) Czas przejścia: 8godz.

Zdjęcie małe
Zdjęcie małe
Zdjęcie małe
Zdjęcie małe
Zdjęcie małe
Zdjęcie małe
Zdjęcie małe
Zdjęcie małe
Zdjęcie małe
Zdjęcie małe
Zdjęcie małe
Zdjęcie małe
Zdjęcie małe
Zdjęcie małe
Zdjęcie małe
Zdjęcie małe

Zdjęć: [ aktualna ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ]

OPIS:

Nocleg w schronisku PTSM "Alko" na rynku w Rzeszowie. Mieliśmy cały pokój dla siebie. Już 3 raz tam nocowaliśmy jadąc w Bieszczady. Za każdym razem mieliśmy ten sam pokój:) Dworzec Multimodalny w Sanoku. Było to najbardziej męczące podejście w całej wycieczce, gdzie Blanka miała kryzys, ale go udało się przezwyciężyć:) Szło się najpierw chwilę stromo do góry, potem płasko, znowu stromo do góry, płasko, przez ładną polankę, do góry, trochę płasko i już na Okrąglik ponownie stromo do góry. Na Okrągliku/Kruhliaku (1101) były ładne widoki na część Słowacką Bieszczadów. ok. 18:20 nikogo nie spotkaliśmy, tylko jednego wędrowce, który robił Główny Szlak Beskidzki i przeszedł w tym dniu 40km.
Jasło był naszym 6 szczytem z 15 do Korony Bieszczadów. Jest o bardzo widokowy, widac z niego Połoninę Caryńską, Połoninę Wetlińską ze Smerkiem, Małą i Wielką Rawkę, nawet w oddali Szeroki Wierch, Bukowe Berdo i Tarnicę, Hyrlatą, Wołosań oraz Bieszczady na granicy ze Słowacją. Można usiąść sobie na ławeczce i podziwiać widoki:)
Na Jaśle zdecydowałem, że nie pójdziemy szlakiem czerwonym przez Małe Jasło do Cisnej bo zajełoby nam to z 3godziny i wrócilibyśmy na 23, wiec trzeba byłoby iść w nocy tylko poszliśmy krótszą trasą do Przysłupia.
Trasa była monetami stroma w dół, ale do połowy była przyjemna przez polanki a później dosyć dobrą ścieżką leśną, gdzie nie było dużo kamieni. Przy Przysłupie szło się już drogą polną przez polany z fajnymi widokami na góry.

"Karczma Brzeziny" w Przysłupie. W karczmie ja zjadłem żurek z chlebem staropolskim, a Blanka zupę pomidorową (16zł+14zł), dodatkowo Blanka dostała gratis od szefa karczmy sernik z bitą śmietaną i syropem klonowym:) Po posiłku zdzwoniliśmy do naszego noclegu w Cisnej i właściciele przyjechali po nas do Przysłupia i zawieźli nas do naszego miejsca noclegu w Cisnej za 20zł.

Pokoje Gościnne "Centrum" w centrum Cisnej w Bieszczadach, będące nasza bazą wypadową na wycieczkę. Dosyć fajny i wygodny nocleg, z ogólnodostępnymi kuchnią, salą do spożywania posiłków i telewizorem. Dom znajdował sie przy drodze do Majdana, gdzie jest stacja główna Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej. Niedaleko domu były dwa sklepy spożywcze i kilka barów i karczm oraz Siekierezada, Galeria Czarny Kot i Karczma Łemkowska.

Autor zdjęć: Marcin Pyć